Elizabeth Lim: A császárné átka
A császárné átka fülszövege:
Channari arcát egy démonboszorkány gonosz átka elcsúfította. Vanna az egyetlen ember, akiben megbízhat, mert tudja, hogy nővére nem szörnyszülött, és teljes szívéből szereti. Ők ketten bármit megtennének, bármiről lemondanának egymás kedvéért.
A félelmetes kígyóarc azonban csak akkor tűnhet el, ha Channari elviszi a boszorkánynak Vannát, akit a föld legszebb lányának tartanak. Egy prófécia szerint a két testvér közül az egyiknek el kell buknia, hogy a másik tündökölhessen.
Elizabeth Lim legújabb kötete a Hat bíborszín darumadár és A sárkány ígérete világába kalauzolja az olvasót, egy küzdelmekkel, lenyűgöző teremtményekkel és kalandokkal teli történetben.
A Menő Könyveknek köszönhetően már hazánkban is olvasható Elizabeth Lim nagysikerű, duológiájának előzménykötete, A császárné átka. Ráadásul a kiadónak hála, szemet gyönyörködtető, éldekorált változatban szerezhetik be a történetet a magyar olvasók. Az ázsiai mesék és mítoszok világából merítkező fantasy bloggereinket is elvarázsolta. Tartsatok velünk, derítsük ki együtt hogyan kezdődött Raikma története és vigyétek haza a kiadó által felajánlott nyereménykönyvet.
A Hat bíborszín darumadár egy nagy kedvencem volt, és bár a második része – A sárkány ígérete – már nem nyűgözött le annyira, mint az első, Elizabeth Lim már beírta magát a kedvenc szerzőim közé. A császárné átka című új regénye a Hat bíborszín darumadár előzménye, amelyre elsősorban már a A sárkány ígéretében kapunk utalásokat – ez a könyv egyébként sok mindent megmagyarázott A sárkány ígéretéből is, és most már látom, hogy egyes események miért is kaptak helyet abban a könyvben.
Az utalások ellenére azonban szerintem A császárné átka simán olvasható önmagában is, mert egy kerek történetet tartalmaz. A főszereplő Channari, aki egészen kicsi korában szörnyű átkot kap: a vére mérgezővé, az arca pedig pikkelyessé és kígyószerűvé válik. A legnagyobb baj azonban, hogy a boszorkány, aki megátkozza, megígéri, hogy vissza fog térni a kislány húgáért… Itt ugrunk 17 évet, Channi és a testvére már szinte felnőttek, és a lány egész életében arra készült, hogy egy nap megvédhesse a kishúgát. A dolog azonban nem ilyen egyszerű, Vannát ugyanis épp férjhez akarja adni a családja, méghozzá annak, aki a legtöbbet fizeti a különleges szépségű lányért.
Channi és Vanna történetét röviden már olvashatjuk A sárkány ígéretében, sőt, két verziót is hallhatunk belőle, és már ekkor megszakadt a szívem a két lányért, akik mindent megtettek egymásért, a sors mégis mostohán bánt velük. Nagyon örültem, hogy ez alapvetően nem egy romantikus történet, hanem sokkal inkább a testvéri szeretet meséje – tele kalanddal, sárkányokkal, démonokkal, varázslattal és átkokkal.
„Az ígéret nem holmi csók a szélben, amivel csak úgy dobálózunk. Egy darab saját magunkból, amit odaadunk valaki másnak, és nem kapjuk vissza, amíg nem teljesítjük a fogadalmunkat.”
Amit a Hat bíborszín darumadárban szerettem, az mind megvolt ebben a könyvben is: Channari nagyon sokoldalú, izgalmas, de nem hibátlan karakter, a cselekmény pedig nagyon izgalmas, tele sok-sok jó és egyedi ötlettel. A kígyóarcú lány helyzete talán első pillantásra nagyon egyedi, azonban hamar felfedezhetjük, hogy Channari érzései és vágyai mindenki számára ismerősek lehetnek. Az a sok minden pedig, amit megpróbál megtenni a mindenki által gyönyörűnek tartott testvéréért, különösen izgalmassá teszi az alakját. Channi élete célja ugyanis csupán az, hogy megóvja a testvérét – még úgy is, hogy ő maga nem biztos benne, hogy Vanna megtenné érte ugyanezt.
A könyv végére Vanna karakterét is nagyon megszerettem, bár sokáig nem tudtam egyértelműen eldönteni a lányról, hogy pozitív vagy negatív szereplő-e. Hokzuh, a sárkány viszont nagyjából egy perc alatt belopta magát a szívembe, és a regény elejétől fogva nagyon sajnáltam őt, ugyanakkor izgalmas volt minden, amit a könyvben megtudhattam róla.
Aki olvasta az írónő másik két kötetét, az tudja, hogy mi lesz a vége a történetnek, és őszintén szólva rettegtem ettől a befejezéstől, és el sem tudtam képzelni, hogy hogyan jutunk el odáig. Végül sok-sok kaland vezetett el oda, azonban olvasás közben egyáltalán nem éreztem hosszúnak a könyvet, most nagyon gyorsan pörögtek a lapok. Ez az a történet, amit Elizabeth Limtől vártam, és remélem, hogy a jövőre érkező új könyve is tud majd hasonló élményt nyújtani. Azoknak, akik szerették a Hat bíborszín darumadarat, bátran ajánlom ezt a regényt is, mert A császárné átkában ismét hasonló – mégis egészen más – kalandban lehet részünk. Azoknak pedig, akik nem olvastak még a szerzőtől, még inkább ajánlom, hogy ismerkedjenek meg vele.
Értékelés
Ha kedvet kaptál a könyvhöz, itt beszerezheted!
NYEREMÉNYJÁTÉK
Az utóbbi időben egyre népszerűbbek hazánkban is azok a regények, melyek az ázsiai kultúrából merítenek ihletet, így a mostani játékunk is ehhez kötődik. Minden állomáson találtok egy idézetet, mely egy olyan kötetből származik, amelyben markánsan jelen van az ázsiai kultúra. Nincs más dolgotok, mint a Rafflecopter megfelelő sorába beírni, hogy mi a könyv címe, ahonnan idéztünk.
(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)
Feladat:
“– Semmi sem felesleges, ha önmagad lehetsz, és mások is azok lehetnek […]”
a Rafflecopter giveawayA turné állomásai:
12.15. Csak olvass!
12.19. Readinspo
12.21. Utószó
12.22. Könyv és más
12.25. Hagyjatok! Olvasok!
A könyv adatai:
Kiadó: Menő Könyvek
Kiadó székhelye: Budapest
Kiadás éve: 2024
Oldalszám: 502
Kötés: Puhatáblás
ISBN: 9789635845835
Fordította: Hermann Alexandra
Megjelenés időpontja: 2024. október 28.